איך תעברו את השיפוץ בשלום?

אתם מסתכלים ביומן ומבינים שהתאריך מתקרב: המועד שהגדרתם לשיפוץ הבית שלכם ממש עומד בפתח, ואתם, לגמרי במתח הגיע הזמן להבין כיצד תעברו את השיפוץ בשלום. ובדיוק לשם כך אנחנו כאן.

הכינו לוח שנה משותף עם הקבלן

אז אחרי שמצאתם קבלן שיפוצים במרכז, בירושלים או בדרום ואחרי שהבנתם מה אתם הולכים לשפץ וגם הבנתם מהו התקציב שהתהליך ידרוש מכם, כדאי לשבת עם הקבלן ולהבין יחד מהם לוחות הזמנים המשוערים לתהליך. בחנו את התאריכים השונים וקבעו יחד תאריך התחלה ותאריך סיום לפרויקט. לאחר מכן, בקשו מהם להתכנס לתהליך דומה במהלך הפרויקט כדי להבין האם באמת עומדים בלוח הזמנים שנקבע, האם יש צורך להאיץ את הפרויקט או להבין יחד מה מעכב אותו, אם יש דברים כאלו. אין לכם מושג כמה יעיל התהליך יהפוך להיות וכמה אתם תהיו רגועים לאחר שתעשו אותו.

פיסת אלוהים הקטנה

גם אם השיפוץ מעמיק ומתרחב, שמרו על חלק אחד (לפחות) בבית שיהיה תקין, נקי וישמש כפיסת האלוהים הקטנה שלכם גם כשכל הבית בכאוס. שיפוצים הם עסק מלוכלך ומבולגן, אך אם יהיה לכם את המקום בו תוכלו להרים את הראש, לנוח וליהנות מאוויר נקי ונעים – אין לכם מושג כמה חסד תעשו עם עצמכם. ציידו את החדר המיועד בטלוויזיה, מוזיקה וכל מה שעושה לכם טוב, סגרו את הדלת – והתמכרו לשקט!

מה שעובר שיפוץ – ארוז!

לפני שאתם מתחילים את השיפוץ, ארזו את החפצים שאינכם זקוקים להם בחללים המשופצים והוציאו אותם החוצה. אריזה מסודרת ואחסון מסודר מחוץ לחדר המשופץ יהיו הרבה יותר יעילים מאשר דחיסת כל התכולה בארון נשכח – והבונוס: כשתסיימו את השיפוץ ותסדרו מחדש את החלל, ייתכן ותרגישו שאתם לא זקוקים לכל החפצים שארזתם.

וודאו שכל הדרוש – אצלכם

אתם צפויים לגלות זאת מהר מאוד: פריטים שהזמנתם מתעכבים, אלמנטים חשובים הדרושים לשיפוץ לא נראים באופק ואתם מגלים שהשיפוץ מתעכב שלא באשמתכם או באשמת הקבלן – פשוט בגלל צד שלישי. הפתרון: הזמינו את כל החפצים הדרושים לשיפוץ מבעוד מועד. ההמתנה על אספקה שמתעכבת מעכבת את לוח הזמנים לשיפוצים ועלולה לגרום להמתנה מיותרת. נסו להבין מראש מול קבלן השיפוצים מה יידרש לטובת השיפוץ והזמינו הכל מבעוד מועד, מלבד פריטי עיצוב דקורטיביים, להם אפשר לחכות וזה לא יעכב את העבודה.

המאבק באבק

אחת השאלות המרכזיות שעולות לפני השיפוץ היא איך ניתן להגן על הבית מפני האבק הנוצר במהלך השיפוץ. לשם כך חשוב לדאוג לשני דברים: הראשון הוא לקבלן שיפוצים ולעובדים שמתחילים את העבודה בצורה נקייה ודואגים לנקות אחריהם, והשני הוא לוודא שאתם מכסים את כל המשטחים החשובים ביריעות בד שיגנו עליהם מפני אבק. נכון, לא תוכלו להילחם באבק באופן הרמטי – אך לפחות תוכלו להפחית את שכבות האבק. בהצלחה!

קבלן שיפוצים במרכז

השאירו תגובה

קצת על החברה שלנו

דוברין בניה ופיקוח נותנים שירות כולל העונה על כל צרכי הלקוח. משלב התכנון עד לקבלת מפתח והכנסת רהיטים לבית. 

הלקוחות שלנו מקבלים הרבה יותר

כבר אמרנו לכם שמגיעה לכם פגישה עם מעצבת פנים?

מאמרים נוספים

מינוי מנהל עבודה

מינוי מנהל עבודה הינו נדרש לפני כל בניית בית חדש או כל פרויקט בנייה אחר. מנהל העבודה הוא חבר מפתח בצוות הקבלני, האחראי על ארגון עבודות הבנייה, תיכנון ותיאום בין בעלי המקצוע השונים, ופיקוח על העבודה המתבצעת בפועל ועל תוצאותיה.

למאמר המלא »

ריצוף קומפלט לדירה

אם אתם משפצים את דירתכם סביר להניח שתכללו בשיפוץ גם חידוש של הריצוף בדירה. ריצוף קומפלט לדירה יעניק לה מראה חדש ורענן, והוא יכול לשדרג משמעותית את החזות והאווירה שלה.

בחלק מהמקרים ריצוף מחדש הוא הפעולה היחידה או העיקרית במסגרת השיפוץ, שכן לריצוף לבדו יש השפעה משמעותית על מראה הדירה.

למאמר המלא »

לייעוץ חינם והצעת מחיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם מיד