קבלן שיפוצים מומלץ במרכז

קבלנות שיפוצים היא תחום שהתרחב והתפתח משמעותית בעת האחרונה, בעיקר לאור הצורך והרצון של ישראלים רבים יותר לשפץ את בתיהם הנוכחיים במקום לרכוש חדשים, בעיקר לאור התייקרות הנדל"ן המקומי ולאור עליית המחירים שנסובה לנכס שעבר שיפוץ מקיף.

לעומת זאת, שאלה שעדיין מרחפת מעל הסוגייה ואינה ברורה לרבים היא אילו סוגי עבודות מבצעים קבלני שיפוצים, מה צריך לדעת לפני שמתחילים בפרויקט שכזה, ומה העלויות שנלוות לשיפוצים השונים.

לכן, במאמר הקרוב נרחיב בעיקר על מאפייני עולם השיפוצים, כמו גם נקודות קרדינליות שחשוב להכיר לפני שמקבלים החלטה בנושא חשוב שכזה.

לשיחת יעוץ חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אילו סוגי עבודות מבצע קבלן שיפוצים?

ראשית כל, לפני שנצלול לתוך עולם השיפוצים ומאפייניו הייחודיים חשוב להבחין בין שיפוצניק לבין קבלן שיפוצים והמשמעות דה פקטו ודה יורה של כל אחד מן התארים הללו. כלומר, קבלן שיפוצים על פי חוק הוא קבלן שעובד בענף למעלה מ- 5 שנים, וותק שמזכה אותו במידה ויצלח מבחן ייעודי בזכות להירשם בפנקס הקבלנים הישראלי.

לעומת זאת, שיפוצניק הוא שמו העממי של קבלן שיפוצים כאשר המונח מתייחס למעשה לכל איש מקצוע שפועל הלכה למעשה בעולם השיפוצים ומתקן או בונה דבר הקשור לעולם הבניין.

נקודות ההשקה של ה- 2 הם כאשר שניהם פועלים במסגרת בנייה והריסת קירות, הנחת תשתית חשמל, מים, ביוב והתקנת מערכות כדוגמת חדרי שירותים ומקלחת או ריצוף ודלתות, או במילים אחרות – כל דבר שאפשר לחשוב עליו הקשור לשיפור, תיקוף, תיקון או יצירת אלמנטים במבנים.

עבודה עם קבלן שיפוצים רשום – להנות מניסיון וידע מקצועי

אף על פי שאין חובה כלשהי לעבודה עם קבלן שיפוצים רשום, עצם הפנייה לכזה יכולה להוכיח את עצמה ולשמש כמעין עדות למקצועיות והניסיון שיש לאותו קבלן, בעיקר כאשר מזמין העבודה ונתקל בבעיות חוקיות מעולם הבנייה.

כלומר ולדוגמה, קבלן שיפוצים רשום הוא לרוב כזה אשר יכול לשמש גם כמנהל פרויקט בנייה במרכז העשייה ושטח עבודות הבנייה, כמו גם כזה המודע ומכיר את כלל ההיטלים והחובות שקיימות למזמין עבודה כדי להימנע מאישומים פליליים בעת התרחשותה של תאונת עבודה. 

כמו כן, לעתים רבות מתפקד אותו קבלן שיפוצים במרכז העשייה הבירוקרטית, כאשר קיים צורך לדוגמה למנות מנהל עבודה על מנת להבטיח את תקינות העבודה בהתאם להוראות החוק ותקנות הבטיחות שנגזרות ממנו.  

קבלן שיפוצים מומלץ – כזה הפועל בקרבת הנכס המשופץ

נקודה נוספת שחשוב לקחת בחשבון לפני שמתחילים בעבודה עם קבלן שיפוצים, היא בחירה והתאמה של הקבלן הנכון ביותר לאתגר והבעיה שמונחת בפניכם כרגע, זו שמלכתחילה העלתה בפניכם את הצורך בפנייה לקבלן.

בהתאם, חשוב ומומלץ לבחור בקבלן שיפוצים מומלץ על פי חוות דעת וניסיון עבר של לקוחות, אך חשוב לא פחות גם לבחור בקבלן שפועל בקרבת מקום לנכס שעתיד לעבור את השיפוץ. הסיבה לכך היא שקרבתו של הקבלן למקום העבודה מביאה עימה מספר יתרונות משמעותיים כדוגמת יכולת לתת מענה מהיר לבעיות שצצות תוך כדי העבודה, כמו גם היכרות מוקדמת עם אנשי מפתח במועצה המקומית בה מתרחשת העבודה או עם ספקים הפועלים בקרבת מקום.

ייעול התהליכים הללו מאפשר לבעלי נכסים שנעזרים בקבלן שיפוצים מומלץ ומקומי לחסוך המון זמן, כסף, וכאב ראש לא קטן, ולכן – במידה ואתם מתגוררים במרכז לדוגמה, פנייה לחברת שיפוצים במרכז, כלומר כזו שמקיימת עבודות שיפוצים במרכז כדרך קבע, יכולה להיות נוחה ואף כלכלית יותר עבור מזמיני עבודות מאשר פנייה לקבלן מרוחק שההתנהלות עימו מורכבת ומסובכת יותר.

עבודה עם שיפוצניק במרכז מקנה למבנה היבט מקומי

בנוסף לכך, כאשר פונים לקבלן שיפוצים במרכז, סביר להניח שהפועלים השונים אשר יזומנו לביצוע העבודה, יהיו גם הם אנשי מקצוע מקומיים בעלי קשרים והבנה כיצד ואיך יש לעצב את הבית בהתאם לצורך הנקודתי שנפוץ באותו חבל ארץ.

רוצה לומר, כאשר פונים לשיפוצניק במרכז, ההבנה שלו אודות מאפייני החיים באותו מקום היא חשובה מאוד דווקא במקומות והחלקים בעבודה שלא הועברו לו מלמעלה. הסיבה לכך היא ששיפוצים היא לא עבודה של יישום שטחי וחסר מחשבה, אלא הכנסת זווית אישית לאור צרכי הלקוח והתחשבות בהם כחלק בלתי נפרד מהעשייה. 

כמה עולה פרויקט שיפוצים ובניה במרכז?

בנוגע לשאלת העלויות, לא קיימת באופן טבעי תשובה חד משמעית, בעיקר לאור העובדה כי לכל מבנה יש מאפיינים ונסיבות שונות, כמו גם תוכניות ומטרות שונות אשר לשמן נקרא אותו שיפוצניק במרכז, כאשר עלויות המרכז הן מעט גבוהות יותר משאר חלקי הארץ. 

מנגד, ניתן לומר עבודות פירוק ובנייה בחדר אמבטיה צפויות לעלות בין 16,000 ש"ח לכדי 28,000 ש"ח, כאשר העבודות כוללות ריצוף, חיפוי קירות, אינסטלציה לאסלה ולצנרת, כמו גם עבודות צבע ואיטום מפני נוזלים. 

בנוסף, כאשר מדברים על שיפוץ מטבח, העלויות משתנות במידה גסה מאוד, בין 10,000 עבור מטבחי סטודיו ודירות קטנות, ועד ל- 100,000 ש"ח עבור דירות רחבות, כאשר הממוצע לרוב נע סביב 35,000 ש"ח. 

לסיכום – זקוקים לעבודות שיפוץ במרכז? דוברין פיקוח בנייה היא הכתובת

כשבוחרים קבלן שיפוצים צריך לקחת בחשבון לא רק את המחיר שמציע אותו גורם, אלא גם את הסמיכות שלו למקום העבודה, מידת הניסיון שיש לו, וחוות הדעת מלקוחות עבר בטרם מקבלים החלטה בנושא.

כמו כן, במידה ואתם מחפשים קבלן שיפוצים במרכז, אנחנו בדוברין פיקוח בנייה מזמינים אתכם ליצור קשר בהקדם על מנת שנוכל להעמיד לטובתכם את הפתרון הטוב והיעיל ביותר שקיים בשוק, כמו גם כזה שלוקח בחשבון את צרכיכם האישיים בהתאם למקום מגוריכם.

קבלן שיפוצים במרכז

מאמרים בנושא בניה ושיפוצים

בניית ממ"ד

בניית ממ"ד בבית פרטי מקור הצורך בבניית ממ"ד בשל המצב הביטחוני המורכב ששורר במחוזותינו עוד מקום המדינה, הצורך במרחב מוגן אליו ניתן להתפנות במידת הצורך,

למאמר המלא »

שיפוץ דירה קומפלט

שיפוץ דירה קומפלט הצורך לחדש ולשפץ את הדירה מקצה לקצה הוא לא זר לישראלים, כשעליית מחירי הדיור גרמה בשנים האחרונות לרבים לבחור בשיפוץ דירה קומפלט

למאמר המלא »

בניית וילות

בניית וילות בניית וילות היא לא פחות מהגשמת החלום הישראלי בשנים האחרונות, כשיותר ויותר מאי פעם ישראלים רבים בוחרים לבנות את ביתם באופן שהולם את

למאמר המלא »

לייעוץ חינם והצעת מחיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם מיד