מדריך השיפוצים הגדול

אם קניתם בית ואתם מעוניינים לשפץ אותו, חשוב מאוד שתדעו שמדובר על תהליך ארוך ולא פעם תובעני. לא מעט אנשים נכנסים לתהליך המדובר מבלי שהם יודעים עליו יותר מדי. מכיוון שמדובר על תהליך תובעני מאוד, אין ספק שחשוב להתכונן לקראתו היטב, לדעת מה כרוך בכל שלב בו וכמובן, לבחור קבלן שיפוצים מומלץ ומקצועי אשר ילווה אתכם מההתחלה ועד הסיום עם התוצאות הטובות ביותר.

בחירת אדריכל או מעצב/ת פנים

איש המקצוע הראשון שיש לבחור עבור תהליך שיפוץ הוא מעצב/ת פנים או אדריכל. אם מדובר על תהליך שיפוץ שכולל שינויים שונים במבנה הכוללים שבירת קירות, הוספת חדרים ועוד, יש לבחור באדריכל לצורך תכנון נכון של התהליך. אם מדובר על שיפוץ שאיננו כרוך בהוספת או הורדת קירות או עיצוב החלל מחדש, ניתן לבחור במעצב פנים. כמובן שמדובר על אנשי מקצוע קריטיים עבור הצלחת התהליך שכן, הם יסייעו לכם לקבוע תכנית עיצוב לביתכם שעל פיה קבלן השיפוצים יפעל. כל אדם חולם כיצד ביתו יראה לאחר תהליך השיפוץ ובכדי לקבל את התוצאה המדויקת ביותר בסוף תהליך, יש להיעזר באנשי מקצוע מעין אלה שיתכננו את התוכנית ההתחלתית.

הצעת מחיר

לאחר שתכננתם תוכנית לשיפוץ, זה הזמן שלכם לקבל הצעת מחיר מקבלנים שונים. הצעת מחיר חייבת להיות כתובה בצורה מסודרת ועליה לכלול את פירוט העבודה שהקבלן מציע ואת המחיר על העבודות.

כמובן שאין לבחור קבלן לצורך מימוש תהליך השיפוץ רק בשל מחיר זול שהוא מציע. חשוב מאוד לוודא מראש כי מדובר בקבלן שיפוצים מקצועי ומנוסה אשר ידוע כקבלן רשום. כמובן שיש חשיבות למחיר אותו הוא מציע, אך אין להתפשר על קבלן לא מספיק מקצועי רק בשל מחיר זול מאוד.

לאחר שבחרתם קבלן שיפוצים, יש לסגור מולו חוזה הכולל את כל הפרטים הנדרשים עבור התהליך. חשוב שהחוזה יגן על הזכויות שלכם.

היתרי בנייה

לאחר שתבחרו קבלן, עליו לבדוק עבורכם האם בהתאם לתוכנית השיפוץ עליכם להוציא היתר בנייה כלשהו. במידה ויש צורך בהוצאת היתר בנייה, חשוב שהקבלן ילווה אתכם בתהליך עד קבלת ההיתר הרלוונטי לכם. לא כדאי לבצע שינויים שדורשים היתר בנייה מבלי לקבל את ההיתר הנדרש לכם. מדובר על עבירה על החוק שהעונש הצפוי בצידה עלול להיות כבד.

בחירת בעלי מקצוע לצורך השיפוץ

כמובן שמלבד האדריכל, מעצבת פנים או מעצב פנים וכמובן הקבלן, יש צורך באנשי מקצוע נוספים עבור התהליך כגון: קבלני חשמל, קבלני אינסטלציה, אנשי מקצוע העוסקים בתחום מיזוג אוויר, אנשי מקצוע שעוסקים בתחום מטבחים, נגרות ועוד. כדאי מאוד לבחור מראש בקבלן שעובד עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בכל תחום. הקבלן יבנה תוכנית מסודרת שבמהלכה כל בעל מקצוע מציג את העבודה שהוא מבצע ואת הלו"ז לסיום העבודה. העבודה צריכה להתנהל בצורה מקצועית ויסודית שלב אחר שלב.

קבלן שיפוצים מומלץ

השאירו תגובה

קצת על החברה שלנו

דוברין בניה ופיקוח נותנים שירות כולל העונה על כל צרכי הלקוח. משלב התכנון עד לקבלת מפתח והכנסת רהיטים לבית. 

הלקוחות שלנו מקבלים הרבה יותר

כבר אמרנו לכם שמגיעה לכם פגישה עם מעצבת פנים?

מאמרים נוספים

מינוי מנהל עבודה

מינוי מנהל עבודה הינו נדרש לפני כל בניית בית חדש או כל פרויקט בנייה אחר. מנהל העבודה הוא חבר מפתח בצוות הקבלני, האחראי על ארגון עבודות הבנייה, תיכנון ותיאום בין בעלי המקצוע השונים, ופיקוח על העבודה המתבצעת בפועל ועל תוצאותיה.

למאמר המלא »

ריצוף קומפלט לדירה

אם אתם משפצים את דירתכם סביר להניח שתכללו בשיפוץ גם חידוש של הריצוף בדירה. ריצוף קומפלט לדירה יעניק לה מראה חדש ורענן, והוא יכול לשדרג משמעותית את החזות והאווירה שלה.

בחלק מהמקרים ריצוף מחדש הוא הפעולה היחידה או העיקרית במסגרת השיפוץ, שכן לריצוף לבדו יש השפעה משמעותית על מראה הדירה.

למאמר המלא »

לייעוץ חינם והצעת מחיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם מיד