שיפוץ דירה קומפלט

הצורך לחדש ולשפץ את הדירה מקצה לקצה הוא לא זר לישראלים, כשעליית מחירי הדיור גרמה בשנים האחרונות לרבים לבחור בשיפוץ דירה קומפלט כאלטרנטיבה שמאפשרת להם הן להרים את רמת ואיכות חייהם במרחב הפרטי שלהם והן לעשות זאת בעלויות שחלק גדול יותר מהציבור הישראלי יכול להרשות לעצמו.

מנגד, חשוב לא פחות להבין מתי ואיך ניתן לבצע שיפוץ דירה הכל כלול, כזה שבו עושים ל- 4 הקירות והגג מעליהם מתיחת פנים נרחבת, בין אם מדובר בדירה שנרכשה לצורך שיפוצים, ובין אם בדירה שגרים בה מזה זמן רב.

לכן, במאמר הקרוב נרחיב בעיקר על מאפייני שיפוץ דירה ישנה, כיצד ניתן לבצע שיפוץ ועיצוב דירה, כמו גם משך הזמן וטווח העלויות של שיפוץ שכזה.

מה הכוונה בשיפוץ דירה קומפלט?

לפני שנצלול לפרטי השיפוץ כשלעצמו והמאפיינים השונים שלו, חשוב להרחיב מה כלול במפרט שיפוץ דירה קומפלט או מה הכוונה באותו שירות, כלומר למה ניתן לצפות במסגרתו.

ובהתאם, שיפוץ דירה קומפלט הוא שמו של פרויקט שיפוץ רחב שנוגע למספר רב ומגוון של מאפיינים בדירה עצמה, כשהכוונה היא שיפוץ עומק שנוגע הן לתשתיות ולמאפיינים אסטטיים, והן לשינוי פנימי מחדש של חללי המבנה כאשר מגדילים ו/או מקטינים חללים בדירה או בבית.

לעומת זאת, באופן טבעי לאור השוני הרב שקיים בין דירות ובתים בישראל, השיפוץ מקבל צורה או מאפיינים שונים משמעותית בין מבנה למבנה, כשהכוונה היא שגם שיפוץ הכל כלול משתנה ומקבל בהתאם מחירים או נפח זמנים שונה, כתלות במבנה בו פועלים. 

 

לשיחת יעוץ חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מה נעשה במסגרת שיפוץ דירה קומפלט?

כאשר נוגעים תרתי משמע בשלבי השיפוץ או השינויים השונים שנעשים למבנה במסגרת אותו שיפוץ, כחלק מהתהליכים שמעבירים במבנה ניתן להצביע על הנמכת תקרות, החלפת דלתות ואריחים, הקמת קירות גבס שמשנים לחלוטין את חלל הפנים ומשנים את זרימת המבנה – שינויים שלעתים יש צורך להוסיף להם שינויי אינסטלציה או תשתית חשמל.

כמו כן, לעתים שיפוץ דירה רוחבי נוגע לאו דווקא ליצירת חדש, אלא לטיפול בנזקים הקיימים בישן, במיוחד כאשר רוכשים נכס ישן ומעוניינים להתמודד עם בעיות צנרת או תחזוקת מבנה שקיימת בו במסגרת שיפוץ דירה ישנה, כפי שקורה כאשר קיימים בנכס סדקים רבים בקיר הפנימי ו/או החיצוני, או כאשר מדובר בנכס שנבנה בעת בה מזגנים או מרחבים מוגנים (ממ"ד) לא היו נפוצים ולא מילאו תפקיד משמעותי כפי שיש להם כיום.

שיפוץ רוחבי – שלב מקדים לפני עיצוב המבנה

בעת סיום השיפוץ עצמו, זה שנועד לאפשר לבית ו/או לדירה להחזיק בתשתית הדרושה כדי להרים את רמת החיים במבנה, יש להמשיך לשלב מאוחר שנוגע לריהוט ועיצוב הדירה בהתאם לחזון הראשוני של בעלי הנכס שלשמו נעשה השיפוץ מלכתחילה. 

לכן, מומלץ עוד בטרם ננקפה אצבע אחת לשיפוץ המבנה להשקיע מחשבה באופן בו נרצה לאחר מכן לרהט או לצבוע את הדירה, כמאפיינים שיש להם השפעה חסרת תקדים על האופן בו התוצר הסופי ייראה. 

כלומר, לא מספיק להעמיד למבנה תשתית נכונה על מנת להנות מהמרב שהוא יודע להציע, אלא מדובר בתהליכים משלימים שבהם השלם גדול משמעותית מסך חלקיו, כמו גם כאלה שמצריכים מחשבה מוקדמת אודות אופן ביצועם. 

למי רלוונטי לבצע שיפוץ דירה הכל כלול?

בעלי הנכסים שאליהם רלוונטי סוגי השיפוצים הללו מתחלקים בצורה גסה לאלו שרואים בשיפוץ כאמצעי להעלאת שווי הנכס לצרכי מכירתו העתידית ו/או השכרתו כדרך קבע, כאשר רוכשים דירה להשקעה או כאשר מתעתדים להשכירה בטווח זמן המיידי, אל מול אלו שעושים זאת לאחר קנייה או החזקה בנכס לאורך זמן רב – ומתוך רצון להעלות את רמת החיים האישית שלהם בנכס עצמו.

כלומר, שיפוץ דירה קומפלט נועד למעשה לאפשר לדיירי המבנה להנות ממנו יותר ולהפיק ממנו את המרב, כאשר בין אם הסיבה היא מכירתו הקרובה או בין אם היעדר התקציב הנדרש למען רכישת נכס חדש לטובת בני הבית, שלבי המפתח בשיפוץ עצמו והעלויות הנלוות לו זהות. 

לעומת זאת, חשוב להבחין כי כאשר מדובר בדירה שבעליה מעוניינים להשכירה, ככל הנראה שענייני הטעם והעיצוב יכוונו לעבר המכנה המשותף הרחב ביותר של הציבור הישראלי, מתוך הבנה שמדובר בדירה שלא נועדה לשמש את בעלי הדירה עצמם. מנגד, בעלי דירה שמשפצים אותה עבור עצמם עושים זאת תוך כדי הכנסת נופך אישי ואינדיבידואלי למבנה, שכן הם אלו שעתידים לדור בו בזמן הקרוב. 

כיצד נראה תהליך שיפוץ עיצוב דירה קומפלט?

עתה משהבהרנו עבור למי השירות נועד ומה הוא כולל בהיבט השירותים השונים שקיימים בו, מפירוק או קילוף קירות והחלפת דלתות ועד להחלפת צנרת או הנמכת תקרה, חשוב לתת את הדעת על האופן בו התהליך מתממש בפועל, כלומר מה השלבים השונים וכיצד הם מתרחשים.

מנגד, קיים קושי מסוים בשאלה הזו בגלל שכל דירה יכולה לוותר או להכליל שירותים שדירה אחרת לא זקוקה לה, אך מנגד קיים כלל אצבע שלפיו עובדים לרוב, כאשר תמיד מתחילים עם הפרויקטים הרחבים יותר ומסיימים בנקודתיים יותר.

כלומר, אם אתם זקוקים לפירוק קירות או הקמת חדשים, ייתכן ותרצו לעשות זאת עוד בטרם תוחלף כל הצנרת ותשתית החשמל, זו שתסתמך במידה רבה על אותה הקמה / שבירה, כאשר הדבר נכון גם בעבור החלפת ריצוף / אריחים. מנגד, אילו אתם מעוניינים לצבוע או לגעת באלמנטים קוסמטיים יותר שעלולים להיפגע כתוצאה מעבודה רחבה, מומלץ לשמור אותם לשלבי הסיום של הפרויקט, כאשר השלד הכללי עומד ומוכן לדקויות.  

מתכננים לבצע שיפוץ ועיצוב דירה? סגרו את החוזה בטרם החלה העבודה

שיפוץ ועיצוב דירה,חשוב לא פחות עבור בעלי נכס שמעוניינים להעביר אותו רפורמה נרחבת, בין אם מדובר בשיפוץ בית ישן ובין אם בשיפוץ דירה שזה עתה נקנתה, לוודא עוד מבעוד מועד שהם עובדים עם קבלן שרשום ומוכר על ידי הגופים הרגולטוריים והמוסמכים.

בנוסף, גם את חוזה ההעסקה מול אותו קבלן מומלץ לסגור בטרם החלה העבודה, בעיקר כדי למנוע את הפסקת העבודה בטרם עת ולעגן את מחויבות הקבלן, כמו גם להקטין את הסיכוי שתוך כדי העבודה עצמה יעלו קשיים בנוגע למחיר או תמחור העבודה, כפי שרבים אשר מבצעים שיפוץ נרחב כדוגמת שיפוץ דירה הכל כלול חווים לא פעם. 

כמה זמן לוקח לבצע שיפוץ דירה קומפלט?

בנוסף, אחת השאלות הדרמטיות ביותר שיש לקחת בחשבון בטרם נעשה שיפוץ דירה קומפלט, בעיקר כי מדובר בשאלה שמשפיעה במידה רבה על עלויות היקפיות כפי שלעתים יש לבצע כאשר בעלי הנכס נאלצים להשכיר בית חליפי עד יושלמו השיפוצים, היא מה משך הזמן שאותו שיפוץ אורך.

בהתאם התשובה לכך כאמור דינמית ועלולה להשתנות, אך במידה גסה ניתן לומר כי מדובר בפרק זמן האורך בין חודשיים בשיפוצים נרחבים פשוטים יחסית, לבין 4 חודשים במקרים חריגים בהם באמת קיים צורך לעשות מייקאובר נרחב במבנה הדירה. 

מה העלות של שיפוץ דירה הכל כלול?

כמו כן, השאלה המשלימה לקודמת היא מה הן העלויות שבהן מדובר במסגרת אותו שיפוץ מיוחל, כאשר רבים רואים בשאלה זו קו פרשת מים שלאורו יחליטו האם לרכוש דירה חדשה, או האם לבצע שיפוץ דירה הכל כלול במחיר אידיאלי. 

בהתאם, חשוב להבהיר כי בעולם השיפוצים לעתים הזול עולה ביוקר, כאשר עובדים עם ספקים או אנשי מקצוע אשר טעויות העתיד שהם עלולים לבצע צפויות לעלות שבעתיים מאשר עבודה עם אנשי מקצוע מהימנים, אך כי מדובר בטווח הנע בין 300 ש"ח למטר בעבור שיפוץ קוסמטי ונקודתי בדירה, לבין 1,200 ש"ח כאשר מדובר בשיפוץ עומק.

כלומר, בעבור דירות סטודיו העלות נעה בין 20,000 – 30,000 ש"ח, כאשר אילו מדובר בדירה גדולה יותר שמכילה 4 חדרים ובנפח 90 מ"ר, העלות עולה לכדי אזור ה- 100,000 ש"ח. בנוסף, במידה ומעוניינים לערוך שיפוץ יסודי בבית רחב המכיל 5 חדרים או בשטח של 110 מ"ר ומעלה, המחיר הצפוי חוצה את גבול 130,000 ש"ח ובהתאם ליחס 1,200 ש"ח למ"ר.

שיפוץ הכל כלול יכול להיות החלטה כלכלית נכונה 

לעומת זאת, חשוב להבהיר בנוגע לעלויות השיפוץ כי מדובר לא רק בשלב שאמור להחליף או לחסוך את הצורך במעבר דירה לנכס אחר אשר העלויות הכרוכות בו גבוהות משמעותית, אלא גם בתהליך שביצועו מעלה את שווי הנכס לרמה בה הנכס יכול להימכר לאחר מכן במחיר גבוה משמעותית וכזה שמחזיר כשלעצמו את עלויות השיפוץ, כמו גם כי עד לאותה מכירה בעלי הנכס נהנים מרמת חיים גבוהה יותר.

לסיכום – שיפוץ דירה קומפלט 

כאשר מחדשים ומשנים לחלוטין את מבנה הבית או המאפיינים החיצוניים שלו, יש להשקיע בכך מחשבה מוקדמת עמוקה וכזו שמוכנסים לתוכה שיקולים רבים אשר מצביעים גם על מטרתו של הנכס וגם על תקציב המשפצים עצמם.

כמו כן, את השיפוץ עצמו מומלץ לעשות בעיקר כאשר בעלי הנכס אינם יכולים להרשות לעצמם רכישת נכס חדש אך מעוניינים בהעלאת רמת חייהם, כמו גם כאשר מדובר בנכס שנועד להשכרה או לקראת מכירה בעת הקרובה, כאשר מדובר בתהליכים שמעלים את מחירו של הנכס במידה רבה.

בנוסף לכך, ביצוע השיפוץ עצמו צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע מוכרים ובעלי תעודות וניסיון בענף, כדי למנוע עוגמת נפש מאוחרת יותר וסיבוכים אשר מייקרים דרמטית את התהליך בשלבים מתקדמים. 

לכן, אם אתם מעוניינים לערוך שיפוץ דירה קומפלט, אנחנו בדוברין פיקוח בנייה נשמח ללוות אתכם בכל צעד במהלך התהליך כדי להבטיח שהחזון האישי שלכם ייושם לתוך המבנה בו אתם גרים, תוך כדי מתן דגש נרחב על מקצועיות, עבודה יעילה ואיכותית, ואוזן קשבה לצרכים האישיים שלכם.

מאמרים בנושא בניה ושיפוצים

בניית ממ"ד

בניית ממ"ד בבית פרטי מקור הצורך בבניית ממ"ד בשל המצב הביטחוני המורכב ששורר במחוזותינו עוד מקום המדינה, הצורך במרחב מוגן אליו ניתן להתפנות במידת הצורך,

למאמר המלא »

שיפוץ דירה קומפלט

שיפוץ דירה קומפלט הצורך לחדש ולשפץ את הדירה מקצה לקצה הוא לא זר לישראלים, כשעליית מחירי הדיור גרמה בשנים האחרונות לרבים לבחור בשיפוץ דירה קומפלט

למאמר המלא »

בניית וילות

בניית וילות בניית וילות היא לא פחות מהגשמת החלום הישראלי בשנים האחרונות, כשיותר ויותר מאי פעם ישראלים רבים בוחרים לבנות את ביתם באופן שהולם את

למאמר המלא »

לייעוץ חינם והצעת מחיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם מיד