קבלן שיפוצים בירושלים

הביקוש לקבלני שיפוצים הוא כזה שלא צפוי להעלם ואף התגבר בשנים האחרונות, כששיפוצניקים בירושלים הפכו בעת האחרונה לצורך נדרש חשוב בעיקר לאור הביקוש בהתאמת המבנים בעיר הוותיקה למאה הנוכחית.

כמו כן, לפני שפונים לקבלן שיפוצים בירושלים הראשון שנקלע בדרכם, חשוב להבין לעומק כמה נקודות מפתח אודות השירות, כדוגמת אילו סוגי עבודות מבצע קבלן שיפוצים בירושלים, איך בוחרים קבלן כזה, וכמובן מה היא העלות והאם יש צורך בהסמכה ייחודית.

מה ההבדל בין שיפוצניק לקבלן שיפוצים מוכר?

קבלן שיפוצים בירושלים בגליל או בירח הם שונים משמעותית מאשר שיפוצניק קלאסי שכולנו התרגלנו להכיר, כשההבדל מונח בתפקיד או בצורך שיש לכל אחד, כמו גם בתזמון להשתמש בשירותיו.

כלומר, על פי שקבוע בחוק, קבלן שיפוצים (הרשום ומוכר במאגרי הרשויות) הוא איש מקצוע שמחזיק בניסיון של למעלה מ- 5 שנים בעבודות שיפוצים, כמו גם כזה אשר צלח בהצלחה את מבחן הקבלנים שהקנה לו את הזכות לרשום את עצמו בפנקס הקבלנים, כזה שמעיד על ניסיון ויכולת להתמודד עם אתגרי בנייה.

מנגד, כיום המצב הנוכחי בשוק הוא כזה שרובם המוחלט של קבלני שיפוצים אינם רשומים בפנקס בשל היעדר הרצון (ולמען האמת הצורך) לצלוח את המבחן המורכב והליכי הרישום הנלווים לו, כאשר לאור זאת אין לראות בהיעדר רישום קבלן כתעודת עניות ליכולותיו, אלא ברישום קבלן כתעודת יושר מסוימת.

 

לשיחת יעוץ חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אילו סוגי עבודות מבצע קבלן שיפוצים?

בהיבט העבודות השונות שמבצעים קבלני שיפוצים, ניתן להצביע על תיקוני וחידושי בניין כדוגמת תיקון תשתית המבנה באמצעות סתימת חורים או טיוח, כמו גם מטלות מורכבות יותר כדוגמת תיקון צנרת, צביעת מבנה, שבירה והקמה של קירות, החלפת דלתות או מרכיבי בית ואף הנחת קרמיקה, ריצוף, או התקנה של מטבחים ומערכות מקלחת ושירותים. 

בנוסף, קבלני שיפוצים מתעסקים גם בהריסה או בנייה של מבנים, בעיקר כאלה שנלווית להם התעסקות גם בתשתיות חשמל ואיטום מפני רטיבות או מים, כאשר במרבית המוחלטת של המקרים בשל רוחב העבודה קבלן שיפוצים מחזיק תחתיו פועלים (שיפוצניקים) שמבצעים בפועל את הנדרש ובהיקף רחב שיכול לתת מענה לבית שלם ובמהירות. 

איך בוחרים קבלן שיפוצים?

בחירת קבלן שיפוצים צריכה להתבצע לא על סמך התעודות היבשות שקיימות לאותו איש מקצוע (כלומר האם הוא רשום או לא בפנקס הקבלנים), אלא בעיקר לאור חוות דעת של לקוחות קודמים אשר יכולים לתאר עבורכם את הבעיה שהייתה קיימת להם, כמו גם הפתרון שנתן אותו איש מקצוע והעלות שנלוותה לו.

או במילים אחרות, בחירת קבלן שיפוצים היא תמהיל של איכות אל מול מחיר, כאשר מן האיזון הנכון בין ה- 2 בצירוף הצורך שקיים לאותו מבנה (הרי לעתים רבות ניתן להסתפק בעבודה נקודתית של איש מקצוע בודד ולא בקבלן מדופלם) נגזרת זהות האיש הנכון למשימה. 

למה בכל זאת חשוב להסתמך על קבלן שיפוצים מוסמך?

לעומת זאת, לפעמים כאשר מדובר בפרויקט נרחב וכזה שמכיל מתיחת פנים נרחבת למבנה, כפי שקורה לדוגמה בשיפוץ קומפלט, עצם ההסתמכות על קבלן מוכר וכזה שרשום בפנקס הקבלנים, מעידה לצרכן הפרטי שאיש המקצוע הוא גם מותאם לעבודה בהיבט הניסיון, כמו גם מחזיק בעל ידע מקצועי רחב דיו.

כלומר, כפי שציינו טרם לכן, כגודל הפרויקט גודל וחשיבות ההסתמכות על האדם הנכון, כשהכוונה בכך היא שאם אתם זקוקים לשיפוצניק למען סתימת חורים, עצם היותו בפנקס אינה חשובה וקרדינלית כפי שהיא נדרשת בעבודה נרחבת יותר. 

כמו כן, רבים מקבלני השיפוצים המוכרים מחזיקים ביכולת לשמש כמנהל עבודה לאור ניסיונם והכרתם בתחום, כאשר מינוי קבלן כמנהל עבודה היא חלק בלתי נפרד מקיום עבודת בניה תקינה, וכזאת שבמידה ומתרחשת בה תאונת עבודה – תוכלו כבעלי הנכס להימנע מאחריות פלילית ואישומים שנלווים לה. 

חשיבות הפנייה לאיש מקצוע שקרוב לסביבתכם

עוד אלמנט חשוב כאשר בוחרים איש מקצוע לעבודות שיפוץ, היא בחירתו של איש מקצוע הנמצא ומתגורר בסמוך למקום בו העבודה צפויה לתפוס מקום. 

הסיבה לכך היא שככל שאיש המקצוע רחוק יותר מן הנכס, כך קטנה הזמינות שלו והיכולת שלו להאיץ את הפרויקט או להבטיח שהוא יתקיים לאשורו, כמו גם כי לעתים רבות הפרויקט מתבצע באמצעות נותני שירות וספקים הגרים בקרבת מקום, כאלו שאם יש לקבלן היכרות מוקדמת עימם ניתן להוריד משמעותית את העלויות הכרוכות בהוצאה לפועל של אותה עבודה. 

לכן, אם אתם זקוקים לעבודות שיפוצים בירושלים, בחירה בשיפוצניק בירושלים אשר מקיים עבודות שיפוצים ובניה בירושלים כדרך קבע, כמו גם אשר קיים יסוד סביר להניח כי משמש כמנהל פרויקט בניה בירושלים, יכולות לגרום לפרויקט להתרחש על פני מנוחות ובהקדם האפשרי, מבחינתכם ומבחינת כלל הגורמים המעורבים.

כמה עולה קבלן שיפוצים?

נושא אחר שחשוב להרחיב עליו הוא העלויות השונות שקיימות להיעזרות בשירות הנ"ל, כאשר כאמור לאור הצורך שקיים למבנה משתנות במידה רבה העלויות השונות. לדוגמה, עלויות שיפוץ חדר שירותים נעות לרוב בין 8,000 ש"ח לכדי 12,500 ש"ח, כאשר אילו מדובר בשדרוג מטבח העלויות נעות לרוב בין 2,000 ש"ח לכדי 4,000 ש"ח עבור מ"ר (בצירוף עלויות החומרים).

מנגד, אם אתם זקוקים לשיפוץ רוחבי של דירת 4 חדרים (60 – 100 מ"ר) העלויות עומדות על בין 80,000 ש"ח לכדי 140,000 ש"ח, כשבמידה ומדובר בדירה קטנה יותר (40 – 60 מ"ר) המחיר צונח במעט לכדי מחוזות ה- 60,000 ש"ח עד 100,000 ש"ח. 

לסיכום – שיפוצים בירושלים זה דוברין פיקוח בנייה 

שיפוצניקים יש בשפע, אך קבלני שיפוצים אמיתיים ואיכותיים שנמצאים בקרבת מקום למגוריכם קשה למצוא, ולכן – במידה ואתם מעוניינים להעביר את הבית שלכם מתיחת פנים רחבה וכזו שחשובה לכם במיוחד, אנחנו בדוברין פיקוח בנייה מזמינים אתכם ליצור קשר בהקדם, כדי שנוכל להבטיח שהפרויקט האישי שלכם ירקום עור וגידים בהקדם האפשרי. 

מפקח בנייה

מאמרים בנושא בניה ושיפוצים

בניית ממ"ד

בניית ממ"ד בבית פרטי מקור הצורך בבניית ממ"ד בשל המצב הביטחוני המורכב ששורר במחוזותינו עוד מקום המדינה, הצורך במרחב מוגן אליו ניתן להתפנות במידת הצורך,

למאמר המלא »

שיפוץ דירה קומפלט

שיפוץ דירה קומפלט הצורך לחדש ולשפץ את הדירה מקצה לקצה הוא לא זר לישראלים, כשעליית מחירי הדיור גרמה בשנים האחרונות לרבים לבחור בשיפוץ דירה קומפלט

למאמר המלא »

בניית וילות

בניית וילות בניית וילות היא לא פחות מהגשמת החלום הישראלי בשנים האחרונות, כשיותר ויותר מאי פעם ישראלים רבים בוחרים לבנות את ביתם באופן שהולם את

למאמר המלא »

לייעוץ חינם והצעת מחיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם מיד