למה חשוב להשתמש בשירותיו של מפקח בנייה?

עומדים בפני פרויקט בנייה? חשוב מאוד כי מלבד בחירה בקבלן איכותי ומנוסה, תקפידו גם על התקשרות עם מפקח בנייה מוסמך. מדוע אסור לכם בשום אופן לוותר על העניין? קראו את השורות הבאות ותבינו.

חתימה מושכלת על חוזה העבודה עם הקבלן

הקבלן שיהיה אמון על הפרוייקט שלכם אמור להכין חוזה עבודה שבו יהיו כתובים כל ההתחייבויות שלו כלפיכם ולהיפך. בין היתר יפורטו שם זמני העבודה עבור כל שלבי הפרויקט, סוג וכמות החומרים וכמובן העלויות ואופן התשלומים. מפקח בניה יכול לעזור לכם כבר בשלב המקדים הזה ולוודא כי אתם חותמים על חוזה מיטבי, תוך שהוא בוחן את לוחות הזמנים, שיטות העבודה והחומרים המצוינים בפרויקט וקובע האם הם איכותיים דיו, הוגנים והגיוניים או שניתן להתמקח עליהם.

מניעת ליקויי בנייה

הבעיה החמורה ביותר שעלולה להתרחש ללא התקשרות עם מפקח בנייה היא ליקוי בנייה שיתגלו בתום הבנייה, מה שעשוי להתבטא בליקויים קוסמטיים בלבד או בבעיות מבניות חמורות יותר. עליכם לקחת בחשבון כי כל אחד מאנשי המקצוע עשוי לטעות או להתרשל במהלך הפרויקט, וללא השגחה הדבר עשוי לצאת משליטה ולהתגלות רק כאשר מאוחר מדי. גילוי של ליקויים בשלב מאוחר הוא כבר דבר בעייתי מאוד – יהיה צורך בתיקונים יקרים, אם בכלל הדבר יהיה אפשרי לביצוע, לעיתים גם יהיה הכרח בפינוי מהמבנה, אם יתגלה שהוא מסוכן, כמו גם בפנייה להליך של תביעה משפטית, מה שטומן בחובו המון עצבים ובזבוז של זמן וכסף. מפקח בניה ידאג שהפרויקט יבוצע בדיוק כפי שתוכנן, עם החומרים האיכותיים ובצורה המקצועית ביותר, כך שלא יהיה מקום לטעויות.

חיסכון בזמן ובכסף

פרויקט בנייה הוא דבר מאוד מורכב אך גם מאוד יקר. זוהי הסיבה שחשוב מאוד כי כל שלב בפרויקט יבוצע בצורה נכונה ובדיוק לפי לוחות הזמנים שנקבעו בחוזה. במידה ויהיה עיכוב ולו הקטן ביותר, הדבר יטמון בחובו הוצאות כספיות נוספות עבורכם, בשל זמן עבודה נוסף שעלול לנבוע מעצלנות של אנשי המקצוע בשטח או עבודה שאינה איכותית דיו, אשר תגרום לצורך בביצוע נוסף. כאשר ישנו מפקח בנייה בשטח, אתם יכולים להיות בטוחים שכל אנשי המקצוע עובדים בקצב הרצוי ובצורה הנכונה ושלא תופתעו לרעה עם הוצאה כספית נוספת.

דיווחים שוטפים וניהול קונפליקטים

בשורה התחתונה, מפקח בנייה הוא העיניים והאוזניים המקצועיות שלכם בפרויקט הבנייה. הוא נוכח כל העת, מדבר עם העובדים, מנהלי העבודה, אנשי המקצוע השונים והקבלן ולמעשה חוסך מכם את הצורך להפנות משאבי זמן וקשב לתהליך שכלל אינכם בקיאים בו. איש מקצוע זה מדווח לכם ורק לכם על קצב ההתקדמות של הפרוייקט, האם ישנן בעיות מסוימות שכדאי לדעת והאם ההתנהלות של הקבלן המבצע תקינה. אם מתגלה קונפליקט כלשהו, המפקח הוא למעשה העד הטוב ביותר שלכם, כך שניתן לנהל באמצעותו את הקונפליקט בצורה המקצועית והאפקטיבית יותר.

מפקח בניה

השאירו תגובה

קצת על החברה שלנו

דוברין בניה ופיקוח נותנים שירות כולל העונה על כל צרכי הלקוח. משלב התכנון עד לקבלת מפתח והכנסת רהיטים לבית. 

הלקוחות שלנו מקבלים הרבה יותר

כבר אמרנו לכם שמגיעה לכם פגישה עם מעצבת פנים?

מאמרים נוספים

מינוי מנהל עבודה

מינוי מנהל עבודה הינו נדרש לפני כל בניית בית חדש או כל פרויקט בנייה אחר. מנהל העבודה הוא חבר מפתח בצוות הקבלני, האחראי על ארגון עבודות הבנייה, תיכנון ותיאום בין בעלי המקצוע השונים, ופיקוח על העבודה המתבצעת בפועל ועל תוצאותיה.

למאמר המלא »

ריצוף קומפלט לדירה

אם אתם משפצים את דירתכם סביר להניח שתכללו בשיפוץ גם חידוש של הריצוף בדירה. ריצוף קומפלט לדירה יעניק לה מראה חדש ורענן, והוא יכול לשדרג משמעותית את החזות והאווירה שלה.

בחלק מהמקרים ריצוף מחדש הוא הפעולה היחידה או העיקרית במסגרת השיפוץ, שכן לריצוף לבדו יש השפעה משמעותית על מראה הדירה.

למאמר המלא »

לייעוץ חינם והצעת מחיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם מיד