בניית וילות

בניית וילות היא לא פחות מהגשמת החלום הישראלי בשנים האחרונות, כשיותר ויותר מאי פעם ישראלים רבים בוחרים לבנות את ביתם באופן שהולם את צרכיהם האישיים ולא לאור פרויקט רחב שנבנה במסגרת בנייה המונית שאינה מתחשבת בחידודים ייחודיים שרלוונטיים לאינדיבידואלים.

כלומר, באמצעות בנייה והקמה של ווילה פרטית, כזו שתוכננה מן היסוד ועד הגימור הסופי על ידי בעליה, בהתאם להשקפתם ולאופיים האישי, ניתן לבנות בבית שלא תוכנן על פי שבלונות גנריות. מנגד, ישנן נקודות מפתח שחשוב להיוודע אליהן עוד בטרם יוצאים לפרויקט שאפתני שכזה, בעיקר כדי למנוע מצב בו יצא שכרכם בהפסדכם, כאשר הפרויקט תוכנן בצורה חלקית או לוקה בחסר. 

לכן, בכתבה הקרובה נעסוק בעיקר בתהליכים הכרוכים בבניית ווילות, כמו גם משך הזמן ושלבי מפתח שחשוב להכיר מבעוד מועד.

לשיחת יעוץ חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תהליך בניית בית פרטי / בניית וילה

ראשיתה של כל וילה היא כאמור ברכישת הקרקע הרלוונטית, כלומר המגרש, אשר על גבו יתוכנן וייבנה החזון הנדל"ני שלשמו התכנסו. כמו כן, במידה ומדובר בשטח שכבר קיים לטובת היזמים וכעת רק קיים הצורך לבנות אותו בפועל, מדובר במלאכה פשוטה משמעותית בשל העובדה שעלויות המגרש מהוות חלק בלתי נפרד מההוצאה הכוללת שכרוכה בפרויקט, כזו שיש לקחת בחשבון עוד מבעוד מועד.

לאחר מכן, מן הרגע שקיימת הקרקע, השלב הבא אליו מפנים את מרבית הקשב היא יצירת תוכנית האב לווילה עצמה, זו שתפקידה הוא לא רק להכיל את רצונות ושאיפות היזם עצמו, אלא גם זו שתוגש לאחר מכן לאישור על ידי כלל הגורמים הרגולטוריים שיצטרכו להעניק את ברכתם לפרויקט בטרם זה ייצא לפועל. 

בנוסף לכך, משקיימת תוכנית מאושרת על גבי מגרש קיים, השלב הבא נוגע לפרקטיקה עצמה, כאשר יסודות המבנה והשלד שלו מוקמים על ידי קבלן קונסטרוקציה מקצועי אשר יעמיד לטובתכם את הווילה בגרסתה הראשונית. 

כמו כן, בתום הקמת המבנה, עולות הרזולוציות כאשר מוזמנים קבלנים נקודתיים אשר הופכים את הווילה מגוש בטון לבית חם שבו אפשר להתגורר, כאשר הכוונה היא לעיצוב פנים, תשתית ביוב מים וחשמל, כמו גם התקנת ריצוף וצביעת המבנה, עד שלבסוף מדובר בווילה מוכנה למהדרין.

מנגד, כל בניית ווילות יוקרה אינה שלמה עד אשר ניתן האישור הסופי בנוגע לבטיחות ומוכנות המבנה לאכלוס, כאשר לאחר קבלת האישור הנכסף אפשר הלכה למעשה להתגורר במבנה ולגזור את הסרט בתום הפרויקט. 

מה צריך לדעת לפני שבונים וילה?

בניית וילה היא שונה משמעותית מבניית נכס אחר או שיפוץ רוחבי של דירה, כאשר אף על פי שמדובר בתהליכים זהים בהיבט הסדר הכרונולוגי (פרט לרכישת הקרקע ובנייה מ- 0), העלויות הכרוכות בכך גבוהות משמעותית בשל ההזמנה הפרטית והייחודית ששונה מבנייה על גבי תוכניות קיימות או בתצורת פס ייצור.

בנוסף לכך, בשל העובדה שווילה נועדה לשקף ולהכניס את הממד האישי של מי שמתעתד להתגורר בה, נדרשת תשומת לב נרחבת יותר לפרטים הקטנים ולהיבטים שלפעמים לא מושם עליהם דגש ניכר במסגרת בנייה סטנדרטית. 

כמו כן, מיקום הנכס משפיע מאוד על היכולת של בעליו לבנות ולעצב את הווילה כראות עיניו, בעיקר לאור העובדה שבניית ווילות במרכז היא יקרה משמעותית מאשר ווילות הממוקמות באזורי ביקוש נמוכים יותר. 

במה שונה בניית וילות יוקרה מבניית בית פרטי?

הבדל משמעותי בין בניית וילות יוקרה לבין בית צמוד קרקע באשר הוא מונח בתשומת הלב שמושקעת במסגרת בניית וילות יוקרה על פרטים קטנים ואקסקלוסיביים, כאלה שנועדו לשדר אלגנטיות חיצונית ואנינות טעם שלא קיימת בבתים פרטיים סטנדרטיים כשלעצמם.

אותה משמעות בדיוק היא זו שגם מקפיצה את מחיר בניית וילה, כאשר לאור הצורך בייבוא והתקנת אלמנטים ייחודיים ולעתים נדירים, המחיר בהתאם מטפס.

מה העלות הכרוכה בבניית בית פרטי?

כאמור, בניית בית פרטי מתחילה ברכישת קרקע או בהתבססות על קרקע קיימת, כאשר המחיר של אותו מגרש משתנה במידה רבה בהתאם למיקום ולשאלה האם מדובר במגרש מאושר לבנייה. מנגד, הערכות זהירות קובעות כי מגרש של 250 מ"ר בגוש דן צפוי לעלות מעט מעל 2.1 מיליון ש"ח, כאשר שטח בגודל כפול כבר מזנק לכמעט 3.5 מיליון ש"ח בהתאם.

כמו כן, עלויות הבנייה עצמן של שלד המבנה נעות בין 1,500 ש"ח לכדי 2,000 ש"ח עבור מ"ר, כאשר הבנייה הנ"ל מהווה בין רבע לשליש מעלויות הבנייה עצמן. בנוסף ישנן עלויות כדוגמת אגרות חיבור לביוב, פינוי פסולת, קבלת אישורים מגורמים שונים ועוד, אשר מהוות כ- 70,000 ש"ח נוספים אשר יש לקחת בחשבון. 

לבסוף, אילו אתם מחפשים מחירון או מנעד מחירים, כאמור בהתאם כמובן למיקום המבנה, העלויות המשוערות הן בין 7,000 – 9,200 ש"ח עבור מ"ר לבנייה ברמה סטנדרטית, כאשר העלאת גימור המבנה והכנסת מרכיבי יוקרה בו יכולים להקפיץ את המחיר לכדי 10,000 ש"ח – 16,000 ש"ח ברמת גימור גבוהה ואף לעתים גבוה מכך כאשר מדובר בווילות ברמת אלפיון עליון. 

כמה זמן לוקח לבנות בית פרטי?

בהיבט הזמן שנדרש לפרויקט שכזה כאשר הוא מוקם מן עפר, פרק הזמן לרוב נע בין 14 חודשים, לכדי 24 חודשים במקרים בהם יש צורך להמתין לאישורים רבים או כאשר עולות תקלות או בלתמים בבנייה עצמה. 

לסיכום – בניית ווילות יוקרה

בניית ווילות יוקרה היא אינה תהליך זול או פשוט, אך כזה שבהחלט מצדיק את העיסוק וההשקעה בו, בעיקר לאור היכולת חסרת התקדים לקבוע באופן אישי לחלוטין כיצד ייראה המרחב האישי ביותר שלנו – הבית הפרטי שבו אנו גרים.

כמו כן, לפני שיוצאים לתהליך שכזה, חשוב לבחון ראשית את התקציב שקיים לפרויקט כולו, כמו גם את המיקום בו הווילה אמורה להימצא, כאשר לפעמים צריך למשוך את השמיכה מכיוון אחד כדי לאפשר להיבט אחר בבנייה להתקיים לאשורו.

לכן, אם אתם מחפשים גורם מקצועי ובעל ניסיון ותעודות רבות בעולם הבנייה למען הקמת בית החלומות שלכם, אנחנו בדוברין פיקוח בנייה נשמח לעמוד לרשותכם ולאפשר לכם להפוך בהקדם האפשרי חלומות – למציאות מוחשית וחסרת פשרות.   

מאמרים בנושא בניה ושיפוצים

מינוי מנהל עבודה

מינוי מנהל עבודה הינו נדרש לפני כל בניית בית חדש או כל פרויקט בנייה אחר. מנהל העבודה הוא חבר מפתח בצוות הקבלני, האחראי על ארגון עבודות הבנייה, תיכנון ותיאום בין בעלי המקצוע השונים, ופיקוח על העבודה המתבצעת בפועל ועל תוצאותיה.

למאמר המלא »

ריצוף קומפלט לדירה

אם אתם משפצים את דירתכם סביר להניח שתכללו בשיפוץ גם חידוש של הריצוף בדירה. ריצוף קומפלט לדירה יעניק לה מראה חדש ורענן, והוא יכול לשדרג משמעותית את החזות והאווירה שלה.

בחלק מהמקרים ריצוף מחדש הוא הפעולה היחידה או העיקרית במסגרת השיפוץ, שכן לריצוף לבדו יש השפעה משמעותית על מראה הדירה.

למאמר המלא »

לייעוץ חינם והצעת מחיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם מיד