מינוי מנהל עבודה

מינוי מנהל עבודה הינו נדרש לפני כל בניית בית חדש או כל פרויקט בנייה אחר. מנהל העבודה הוא חבר מפתח בצוות הקבלני, האחראי על ארגון עבודות הבנייה, תיכנון ותיאום בין בעלי המקצוע השונים, ופיקוח על העבודה המתבצעת בפועל ועל תוצאותיה.

לפעמים נראה כי אפשר לחסוך את העלות של מינוי מנהל עבודה, ולבצע את העבודה באופן עצמאי. עם זאת, עלות זו עלולה להיראות זעומה במידה ותחליטו להיות מנהלי העבודה של עצמכם וייתרחשו ליקויי בנייה אשר יידרשו תיקונים ושיפוצים יקרים לאחר מכן. מנהל העבודה יוכל למנוע מקרים רבים אשר עלולים להסתיים בעוגמת נפש אילולא מינויו. תפקידו של מנהל העבודה באתר היא רבה ומגוונת, כך שרק בעל ניסיון יוכל לבצע את כלל התפקידים באופן הראוי והטוב ביותר.

מה כוללת עבודתו של מנהל עבודה

מנהל העבודה נדרש בראש ובראשונה לשמור על האינטרסים של הלקוחות שלו. במובן זה, הוא חייב להקפיד ולבקר את בעלי המקצוע השונים הנכנסים אל הבית, כדי לקבל את התוצאה האיכותית והטובה ביותר. כמו כן, עליו לתאם משימות ולדרג אותן לפי סדרי עדיפויות ותכניות, להפיק לוחות זמנים ומעקב אחר נוכחות הצוות, להקצות אחריות כללית ויומיומית בין בעלי המקצוע השונים, לפקח ולהכשיר עובדים ובעלי מקצוע, לוודא שכוח האדם והמשאבים מספיקים, להבטיח שכל אמצעי הזהירות ותקני האיכות מתקיימים, לפקח על השימוש במכונות ובציוד, לפקח על ההוצאות ולוודא שהן עומדות בתקציב שהוגדר, לפתור בעיות כשהן מתעוררות, לדווח על ההתקדמות למנהלים, מהנדסים וכו'.

כחלק מעבודתו חייב מנהל העבודה גם לדאוג לבטיחות העובדים, וזוהי אחריותו במידה ומתרחשת תאונה כלשהי באתר העבודה.

שמירה על בטיחות העובדים

כחלק מתפקידי מנהל העבודה הוא לשמור על אווירה תפעולית באתר הבנייה המבטיחה את בטיחות העובדים במקום. על מנהל העבודה לנהל את נושא הבטיחות בדיוק באותו אופן בו מנוהלת בקרת הייצור, השמירה על התקציב והעלויות והקפדה על איכות. מניעת התאונות והסכנות הבריאותיות הן לא רק אחריות מוסרית, אלא גם חלק מתנאי העבודה של מנהל העבודה בפרט ושל שאר העובדים בכלל.

על מנהל העבודה לזהות ולפקח על בעיות פוטנציאליות אשר עלולות לגרום לתאונות לגוף ולרכוש, ליצור ולתכנן פעילויות הקשורות לבטיחות ובריאות, לרבות השתתפות שגרתית בפגישות בטיחות, סקירות של המתקן ותיקון התנהגות עובדים, להסביר ולחנוך עובדים חדשים על מדיניות הבטיחות והסכנות בעבודה הספציפית, ולאכוף את כללי הבטיחות באופן עקבי תוך ביצוע בדיקת בטיחות יומית באתר העבודה ותיקון הפרות בטיחות.

מה יש לחפש טרם מינוי מנהל עבודה?

למנהל העבודה יידרשו מאפיינים ויכולות מסוימים כדי לקיים את כלל התפקידים המוטלים עליו. בין כישורים אלה, בין היתר, יש לחפש מנהל עבודה בעל יכולת לעבוד במסגרת של מועדים צפופים ותקציבים מוגבלים, בעל כישורי תקשורת ועבודת צוות טובים, בעל יכולת לבנות מערכות יחסים עם מגוון רחב של אנשי מקצוע, בעל הבנה מעמיקה של תקנון הבנייה, הבנה בבטיחות ועזרה ראשונה, בעל ניסיון בפרויקטים דומים בעבר ובעל הסמכה כלשהי של מפקח אתרים.

אין ספק שלא הרבה אנשים יכולים לעמוד בכלל הדרישות הללו, אולם כל מינוי של מנהל עבודה אשר לא יעמוד בקריטריונים אלה ייחטא לעבודה עצמה. אצלנו בדוברין, פיקוח ובנייה, תוכלו למצוא בדיוק את מנהלי העבודה שאתם נדרשים להם. יש לנו ניסיון רב בפרויקטים רבי תקציב כמו גם פרויקטים מצומצמים יותר של בניית בתים פרטיים, אך מעל לכל אנו נגישים ומוכנים לשתף בידע, לדבר, לכוון ולייעץ בכל דבר ועניין.

 

השאירו תגובה

קצת על החברה שלנו

דוברין בניה ופיקוח נותנים שירות כולל העונה על כל צרכי הלקוח. משלב התכנון עד לקבלת מפתח והכנסת רהיטים לבית. 

הלקוחות שלנו מקבלים הרבה יותר

כבר אמרנו לכם שמגיעה לכם פגישה עם מעצבת פנים?

מאמרים נוספים

מינוי מנהל עבודה

מינוי מנהל עבודה הינו נדרש לפני כל בניית בית חדש או כל פרויקט בנייה אחר. מנהל העבודה הוא חבר מפתח בצוות הקבלני, האחראי על ארגון עבודות הבנייה, תיכנון ותיאום בין בעלי המקצוע השונים, ופיקוח על העבודה המתבצעת בפועל ועל תוצאותיה.

למאמר המלא »

ריצוף קומפלט לדירה

אם אתם משפצים את דירתכם סביר להניח שתכללו בשיפוץ גם חידוש של הריצוף בדירה. ריצוף קומפלט לדירה יעניק לה מראה חדש ורענן, והוא יכול לשדרג משמעותית את החזות והאווירה שלה.

בחלק מהמקרים ריצוף מחדש הוא הפעולה היחידה או העיקרית במסגרת השיפוץ, שכן לריצוף לבדו יש השפעה משמעותית על מראה הדירה.

למאמר המלא »