החזר כספי על בניית ממ"ד בביתכם

גרים קרוב לגבול? תוכלו לקבל החזר כספי על בניית ממ"ד בביתכם

הנה כל מה שצריך לדעת על בניית ממ"ד ביישובים צמודי גדר

במצב הביטחוני הנוכחי, בו נורות רקטות באופן קבוע על רבים מתושבי עוטף עזה, בנוסף לאיומים רבים המגיעים מגבולות הצפון, לא קשה להבין את החשיבות המכרעת של ממ"ד ביתי. אין שום ספק כי הממ"ד מציל חיים, כמו גם נותן לכולם תחושת ביטחון ושקט, אשר חשובים ביותר בשעות חירום. עם זאת, עדיין מבנים רבים בישראל אינם מכילים ממ"ד, אלא רק חדר מדרגות מוגן. לכן, תושבים רבים מעוניינים בהוספת ממ"ד לבתיהם או לבניינם. בעניין זה, חשוב מאוד לדעת על האפשרות להחזר כספי עבור תושבים צמודי גדר.

לפי החוק כיום, על כל בניין מגורים במדינה להכיל ממ"ד, ולכן כל מבנה חדש נבנה ומתוכנן עם ממ"ד. עם זאת, רבים מהבניינים הישנים נבנו לפני החוק, ולכן לא מספקים לדייריהם את ההגנה הדרושה. בשל כך, רבים מהתושבים מבקשים להפוך חדר קיים בביתם או בבניין שלהם למרחב מוגן, אך אינם יכולים להרשות זאת לעצמם בשל העלות הגבוהה הכרוכה בכך. עבור אותם אנשים, חשוב ביותר להכיר את הסיוע שמוצע על ידי המדינה.

כיום, המדינה מציעה מימון מלא להפיכת חדר קיים לממ"ד ביישובים אשר נמצאים תשעה ק"מ או פחות מן הגבול. מדיניות זו משנה את הפרדיגמה לחלוטין, ומעניקה למשפחות רבות את האפשרות להרגיש בטוחות הרבה יותר בבתיהן. לכן, אם אתם עומדים בקריטריון המרחק והינכם מעוניינים בהקמת ממ"ד, חשוב מאוד שתכירו את האפשרות לעשות זאת ללא עלות כלל. עם זאת, חשוב לציין כי המדינה אינה מציעה כל מימון להקמת ממ"ד במרחק גדול יותר מן הגבול.

בכל מקרה, אם קיבלתם את ההחלטה על הקמת ממ"ד, חשוב שתכירו את ההליך שאתם נדרשים לבצע. ראשית, אם אתם גרים בבניין מגורים, עליכם לקבל הסכמה משישים אחוז לפחות מהדיירים. במקרה של דיירים אשר מעוניינים לבצע בניית ממ"ד בתוך קומתם, ללא עירוב שאר הדיירים, יש לדעת כי מהלך זה אינו אפשרי, מכיוון שלא ניתן לבנות ממ"ד על עמודים.

בנוסף, במקרה של בית פרטי, על בעלי הבית לקבל אישור מהשכנים. מבחינת אישורי בנייה מהמדינה או מהעירייה, אלה המעוניינים להפוך את אחד החדרים לממ"ד לא נדרשים לאף היתר, מכיוון שבנייה זו נחשבת לשיפוץ שאינו חורג מגבולות הבית. לעומת זאת, אם אתם מעוניינים לבנות ממ"ד בחצר, עליכם לקבל היתר מהעירייה, מה שידרוש מכם זמן רב ועלויות גבוהות יותר.  

בקיצור, אם אתם גרים בסמוך לגבול ותמיד חשתם את הצורך בממ"ד, כדי להרגיש בטוחים יותר, עכשיו אתם יודעים כי האפשרות לבנייתו פתוחה לרווחה עבורכם, עם החזר כספי על בניית ממ"ד, אשר מוצע על ידי המדינה. זהו כלי חשוב ביותר, להגנה מפני טילים כמו גם רעידות אדמה, אשר ללא ספק מגיע לכל תושב ותושבת.

 

 

השאירו תגובה

קצת על החברה שלנו

דוברין בניה ופיקוח נותנים שירות כולל העונה על כל צרכי הלקוח. משלב התכנון עד לקבלת מפתח והכנסת רהיטים לבית. 

הלקוחות שלנו מקבלים הרבה יותר

כבר אמרנו לכם שמגיעה לכם פגישה עם מעצבת פנים?

מאמרים נוספים

מינוי מנהל עבודה

מינוי מנהל עבודה הינו נדרש לפני כל בניית בית חדש או כל פרויקט בנייה אחר. מנהל העבודה הוא חבר מפתח בצוות הקבלני, האחראי על ארגון עבודות הבנייה, תיכנון ותיאום בין בעלי המקצוע השונים, ופיקוח על העבודה המתבצעת בפועל ועל תוצאותיה.

למאמר המלא »

ריצוף קומפלט לדירה

אם אתם משפצים את דירתכם סביר להניח שתכללו בשיפוץ גם חידוש של הריצוף בדירה. ריצוף קומפלט לדירה יעניק לה מראה חדש ורענן, והוא יכול לשדרג משמעותית את החזות והאווירה שלה.

בחלק מהמקרים ריצוף מחדש הוא הפעולה היחידה או העיקרית במסגרת השיפוץ, שכן לריצוף לבדו יש השפעה משמעותית על מראה הדירה.

למאמר המלא »