איך לשפץ את החנות שלכם

מתכוננים לקראת שיפוץ לחנות? הנה כל מה שצריך לדעת

בעלי עסקים רבים מגיעים לשלב בו הם מרגישים צורך לעשות שיפוץ לחנות. בין אם במקרה של התיישנות, חוסר עמידה בתקנים, או רצון לחדש ולשדרג, יש סיבות רבות וטובות לערוך שיפוץ. אך כשניגשים לכך, נתקלים במספר החלטות קשות – מה דורש חידוש ומה לא, איזה סכום כדאי להשקיע, ואיך עושים זאת בצורה היעילה ביותר? אז אם גם אתם בשלב ההכנות לשיפוץ, כל המידע הרלבנטי בכתבה שלפניכם.

שיפוץ חנות הוא תהליך מלא ברגשות. העסק שלכם מושפע מאוד מהנראות ומהתשתיות שלו, ולכן יש חשיבות מכרעת לביצוע שיפוץ ראוי ומוצלח של החנות. בנוסף, במקרים רבים, שיפוץ החנות עלול לגרום להפסקת פעילותה לזמן מה, ולכן חשוב ביותר כי הוא יתבצע באופן יעיל ומהיר ככל שניתן.

אחת ההחלטות החשובות ביותר בביצוע שיפוץ, היא עונת השנה. בהקשר זה, חשוב לדעת כי שיפוץ בחורף עשוי בהחלט להיות משתלם יותר, בפרט כשמדובר בחנויות. זאת, מכיוון שבחורף הדרישה נמוכה יותר באופן משמעותי, מה שמוריד את עלויות השיפוצים ב-10-15%. בנוסף, בשל הביקוש הנמוך בחורף, קל יותר למצוא קבלנים ואנשי מקצוע לעבודות שיפוץ ספציפיות, ולכן העבודה עשויה בהחלט להתבצע בקצב מהיר יותר. יתרון נוסף חל בתחום האיטום, שכן עבודות איטום נבחנות בחורף, ולכן אם אתם נדרשים לעבודה מסוג זה, תוכלו לראות על המקום האם האיטום התבצע כראוי והקבלן יוכל לערוך שינויים בקלות רבה. לכן, אם העסק שלכם אינו פורח דווקא בעונת החורף, בהחלט משתלם לבחור בעונה זו כמועד השיפוץ.

בנוסף, חשוב להדגיש את המשמעות הגדולה של התייעצות עם אנשי מקצוע. בתכנון שיפוץ חנות, מומלץ ביותר להתייעץ עם אדריכל או מעצב פנים, במטרה להוציא את המקסימום מהחלל הקיים ולשדרג משמעותית חווית הלקוחות. התייעצות עם מתכנן שיפוץ מקצועי עשויה בהחלט למשוך קונים רבים אל החנות, וכך להיות משתלמת ביותר עבורכם בטווח הארוך. במחשבה על נראות החנות המשופצת, חשוב להכיר את כל העיצובים המודרניים האחרונים, כמו תאורה מגוונת או תקרה נמתחת, שיעניקו לחנות זוהר וימשכו לקוחות רבים.

כמו כן, כשמחפשים קבלן, חשוב ביותר לבצע בדיקה נרחבת של מחיר השיפוץ כמובן, אך גם לשים דגש על היקף ומשך השיפוץ. וודאו היטב כמה זמן מתוך תקופת העבודות החנות לא תוכל לעבוד, והאם יש אפשרות לפתוח אותה באופן חלקי במשך מרבית או אפילו כל זמן השיפוץ. בנוסף, וודאו כי במסגרת החוזה, אתם תפוצו על עיכוב ועל ימי עבודה נוספים. במקרה של שיפוץ חנות זהו כמובן קריטי במיוחד, מכיוון שכל יום עיכוב נוסף הוא יום שבו החנות אינה יכולה לפעול.

אם אתם מעוניינים, עומדת לרשותכם גם האפשרות של שכירת מפקח בנייה, אשר יקל על כל התהליך. המפקח יתאם בין גורמי המקצוע השונים, יוודא כי העבודות מתבצעות בהתאם לתוכנית וידאג לצמצם טעויות כמה שאפשר. כמו כן, הוא ידאג לבקרת איכות במהלך השיפוץ ויפעל רק למען האינטרסים שלכם בכל התהליך, גם אם הם מנוגדים לקבלן. מפקח בנייה עשוי להיות מועיל במיוחד במקרה של שיפוץ חנות, כדי לוודא כי מקור ההכנסה שלכם נמצא בידיים טובות ונשאר סגור במשך הזמן הנמוך ביותר.

השאירו תגובה

קצת על החברה שלנו

דוברין בניה ופיקוח נותנים שירות כולל העונה על כל צרכי הלקוח. משלב התכנון עד לקבלת מפתח והכנסת רהיטים לבית. 

הלקוחות שלנו מקבלים הרבה יותר

כבר אמרנו לכם שמגיעה לכם פגישה עם מעצבת פנים?

מאמרים נוספים

מינוי מנהל עבודה

מינוי מנהל עבודה הינו נדרש לפני כל בניית בית חדש או כל פרויקט בנייה אחר. מנהל העבודה הוא חבר מפתח בצוות הקבלני, האחראי על ארגון עבודות הבנייה, תיכנון ותיאום בין בעלי המקצוע השונים, ופיקוח על העבודה המתבצעת בפועל ועל תוצאותיה.

למאמר המלא »

ריצוף קומפלט לדירה

אם אתם משפצים את דירתכם סביר להניח שתכללו בשיפוץ גם חידוש של הריצוף בדירה. ריצוף קומפלט לדירה יעניק לה מראה חדש ורענן, והוא יכול לשדרג משמעותית את החזות והאווירה שלה.

בחלק מהמקרים ריצוף מחדש הוא הפעולה היחידה או העיקרית במסגרת השיפוץ, שכן לריצוף לבדו יש השפעה משמעותית על מראה הדירה.

למאמר המלא »